آموزش حذف اکانت واتساپ

چگونه اکانت واتساپ را پاک کنیم ؟ اپلیکیشن پیام‌رسان واتساپ یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های موجود در زمینه ارتباطات است. این اپلیکیشن دارای ویژگی رمزگذاری سرتاسری یا end-to-end encryption بوده و امنیت بسیار بالایی را به همراه دارد. توسط واتساپ می‌توانید به صورت رایگان در بستر اینترنت به ارسال پیام متنی برای دیگر کاربران بپردازید و یا از قابلیت تماس صوتی و تصویری آن به صورت کاملا رایگان بهره ببرید. امنیت بالا، قابلیت‌های مختلف و سرعت مناسب، دیگر ویژگی‌های مثبتی هستند که این پیام رسان را به این درجه از محبوبیت رسانده‌اند. اما اگر قصد داشته باشید بنا به هر دلیلی اکانت واتساپ خود را حذف کنید. در این مطلب از بخش ترفند شبکه های اجتماعی سایت چگونه به آموزش دیلیت اکانت واتساپ می پردازیم.

آموزش حذف اکانت واتساپ

هر کاربری که قصد دیلیت اکانت واتس اپ خود را دارد می تواند دلیل متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال حذف اکانت واتساپ گوشی گم شده یکی از دلایل آن می باشد. برای این کار می توان حذف اکانت واتس آپ از طریق کامپیوتر را انجام داد. یکی از سوالات متداول کاربران هم این است که چگونه از واتس اپ خارج شویم. در ابتدای کار باید گفت حذف اکانت واتس اپ نتیجه هایی را به دنبال خواهد داشت. پس از دیلیت اکانت واتس اپ در واقع اکانت واتس اپ شما از دیتابیس WhatsApp حذف خواهد شد، نام شما از لیست مخاطبین واتس اپ دوستانتان پاک می شود، اطلاعات مالی شما در واتساپ پاک می شود و به این صورت از تمام گروه های واتس اپی که در آنها عضو بودید کنار گذاشته خواهید شد. نکته ای که در همین ابتدا باید به آن توجه داشت این است که حذف اکانت واتس اپ یک عمل غیر بازگشت می باشد و پس از آن دیگر قادر به دسترسی به اطلاعات پاک شده را نخواهید داشت. پس قبل از اینکه تصمیم به دیلیت اکانت واتس اپ گرفتید از این موضوع اطمینان حاصل کنید و سپس نسبت به دیلیت اکانت اقدام کنید.

آموزش دیلیت اکانت واتساپ

حذف اکانت واتساپ به سادگی قابل انجام می باشد. بدین منظور قابلیت Delete My Account در اپلیکیشن واتساپ ارائه شده است. پیش از حذف اکانت واتساپ خود با استفاده از گزینه Delete My Account به موارد و نکات زیر توجه کنید:

  • با انجام این عمل مشخصات اکانت شما کاملا حذف می‌شود.
  • به محض حذف اکانت واتساپ شما، نام کاربریتان از لیست مورد علاقه‌های دوستانتان حذف خواهد شد.
  • با انجام این عمل اکانت شما از گروه‌هایی که در آن عوض هستید خارج می‌شود.
  • با حذف اکانت واتساپ تاریخچه گفتگوها و بک آپ آیکلود اکانت واتساپ مورد نظر حذف می‌شوند.

اگر با موارد و نکات فوق مشکلی نداشته و همچنان تمایل به حذف اکانت واتساپ خود دارید با طی کردن مراحل زیر می‌توانید به راحتی این عمل را انجام دهید.

توجه: برای حذف کامل اکانت واتس آپ باید حتما برنامه اصلی و رسمی واتس آپ را نصب کرده و از طریق آن اکانت خود را حذف کنید. از برنامه های غیر رسمی هرگز استفاده نکنید!

در مرحله اول وارد برنامه WhatsApp شوید. محل مشخص شده در تصویر زیر را لمس کنید.

در مرحله دوم روی Settings را لمس کنید.

در مرحله سوم روی Account را لمس کنید.

در مرحله چهارم روی Delete my account را لمس کنید.

در مرحله پنجم شماره خود را بدون صفر اول وارد کنید و سپس روی Delete My Account را لمس کنید.

توجه: کد کشور ایران ۰۰۹۸ است و آن را با نماد ۹۸+ هم می‌شناسیم. هنگامی که در لیست کشورهای ارائه شده توسط برنامه واتساپ کشور ایران را انتخاب کنید، کد اولیه آن از ۱+ که برای ایالات متحده است به حالت ۹۸+ تغییر پیدا می‌کند. در این شرایط دیگر نیازی به وارد کردن عدد صفر اول شماره همراه خود ندارید. به عنوان مثال اگر شماره همراه شما با ۰۹۳۵ آغاز می‌شود باید در فیلد موجود پس از انتخاب کشور ایران شماره خود را با عدد ۹۳۵ آغاز کنید.

تبریک می گوییم اکانت واتساپ شما با موفقیت حذف شد. توجه داشته باشید که اگر عضو گروه های واتساپ هستید، با حذف اکانت، شما به طور خودکار از گروه ها نیز حذف خواهید شد. همچنین اطلاعات اکانت، عکس پروفایل و تمامی پیام های شما پاک خواهند شد. همانطور که گفتیم پس از حذف اکانت واتس اپ، دیگر قادر به دسترسی به هیچ یک از اطلاعات پاک شده خود نخواهید بود زیرا اطلاعات شما حتی از دیتابیس WhatsApp هم پاک خواهد شد.

آموزش حذف اکانت واتساپ آیفون

آموزش حذف اکانت واتساپ آیفون مشابه آموزش حذف اکانت واتساپ اندروید می باشد. با این تفاوت که در مرحله اول باید روی Settings از قسمت پایین برنامه را لمس کنید سپس بقیه مراحل را مانند بالا انجام دهید.

آموزش حذف اکانت واتساپ گوشی گم شده

در صورتی که گوشی شما گم شده است جهت حذف اکانت واتساپ می بایست ابتدا اکانت واتساپ خود را روی یک گوشی دیگر فعال کنید سپس اقدام به حذف اکانت خود کنید. بعد از حذف اکانت واتساپ گوشی گم شده اطلاعات واتساپ شما از روی گوشی گم شده دردسترس نخواهد بود.

در صورتی که در رابطه با آموزش حذف اکانت WhatsApp برای شما سوالی پیش آمد در بخش نظرات پاسخگو شما هستیم.