آموزش به اشتراک گذاشتن بازی XBOX ONE به صورت قانونی

چگونه بازی Xbox One را به صورت قانونی به اشتراک بگذاریم ؟ با گسترش بازار کنسول های نسل هشتمی در بازار ایران، گیمر های ایرانی مجبور به تهیه نسخه ارجینال بازی های کنسولی هستند. و به اشتراک گذاشتن بازی Xbox One می تواند باعث صرفه جویی در هزینه های گیمر در این بازار آشفته ارز شود. کمپانی ماکروسافت امکانی فراهم کرده است که می توان نسخه دیجیتالی هر بازی را به صورت قانونی روی دو کنسول Xbox One فعال کرد. توجه داشته باشید برای استفاده از قابلیت به اشتراک گذاری بازی بین دو نفر می بایست بازی به صورت دیجیتالی و قانونی خریداری شده باشد. بازی های Xbox One را علاوه بر خرید نسخه فیزیکی از بازار می توانید به صورت دیجیتالی از استور سایت ماکروسافت خریداری کنید. به دلیل وجود تحریم ها برای پرداخت مبلغ بازی می توانید از گیفیت کارت استفاده کنید.

بعد از تهیه یک بازی به صورت دیجیتالی می توانید این بازی را به صورت قانونی با یکی دوستان خود به اشتراک بگذارید. در این روش هر دو شخص می توانند به صورت آفلاین و آنلاین بازی کنند. توجه کنسول شخص دوم در ابتدا و قبل از ورود به بازی نیاز به متصل شدن به اینترنت جهت بررسی لایسنس بازی از جانب ماکروسافت دارد که حجم بسیار ناچیزی از اینترنت مصرف می کند و نیاز به اینترنت پر سرعت ندارد. در ادامه به آموزش این ترفند از سایت چگونه می پردازیم.

ظرفیت هوم: با داشتن اطلاعات اکانت و وارد کردن مشخصات در کنسول خود پروفایل مربوطه رو دانلود کنید و از طریق Settings => Personalization => My home Xbox کنسولتون رو هوم اکانت کنید.
تنها یکبار از دکمه هوم کردن استفاده کنید. پس از هوم کردن می توانید اکانت را حذف کنید و برای تست اینترنت رو قطع کرده و کنسول رو خاموش و روشن و سپس بازی را اجرا کنید، بازی بدون مشکل اجرا می شود.

حال دیگر کاری با اکانت ندارید و بازی های مربوطه در قسمت My games & apps نمایان می شوند و می توانید بازی ها رو دانلود کنید و با پروفایل شخصی خودتان بازی کنید. در این روش هم در حالت آفلاین و هم در حالت آنلاین بازی قابل اجرا می باشد.
(نکته: در صورت انجام خریدهای دیگر بر روی همین اکانت، بدون نیاز به انجام کاری بازی های جدید در قسمت Ready to install کنسول هوم شده نمایان می شوند.)

ظرفیت غیر هوم: در این حالت نیز با داشتن اطلاعات اکانت و وارد کردن مشخصات در کنسول خود پروفایل مربوطه رو دانلود کنید و جهت استفاده و جهت استفاده اکانت را حذف نکنید و در هر زمان برای اجرای بازی ابتدا به اینترنت متصل شده و با پروفایل دارای بازی لاگین کنید!
پس از آن می توانید با پروفایل خود لاگین کرده و بازی را با پروفایل خود انجام دهید. این مراحل باید در هر بار خاموش/روشن کردن کنسول تکرار شود.

در صورتی که در رابطه با به اشتراک گذاشتن بازی Xbox One برای شما سوالی پیش آمد در بخش نظرات پاسخگو شما هستیم.