آموزش دیلیت اکانت تلگرام

چگونه اکانت تلگرام خود را حذف کنیم ؟ در این مطلب آموزش تصویری دیلیت اکانت تلگرام به همراه نکاتی درباره حذف اکانت تلگرام را در سایت چگونه برایتان آماده کرده ایم. تلگرام یکی از محبوب ترین پیام رسان ها در سال های اخیر ایران می باشد و توانسته میلیون ها کاربر فعال از کشور ایران جذب کند. اکنون که شما این مطلب را مطالعه می کنید به دلایل مختلف قصد حذف اکانت تلگرام خود را دارید. قبل از شروع آموزش بهتر است یادآور شویم که با دیلیت اکانت تلگرام تمام گروه ها و کانال های شما پاک شده و قابل برگشت نمی باشد. برای حذف اکانت تلگرام گزینه ای در خود اپلیکیشن وجود ندارد و شما باید از طریق سایت رسمی این پیام رسان بر اساس آموزش تصویری زیر اقدام به حذف اکانت خود بکنید. در شیوه حذف اکانت هایی که با موبوگرام یا سایر تلگرام های غیررسمی ساخته شده اند تفاوتی وجود ندارد و از طریق همین روش می توانید تمام اکانت های ساخته شده با تلگرام یا برنامه های غیررسمی مشابه اقدام کنید.

دیلیت اکانت تلگرام

در مرحله اول شما وارد بخش حذف اکانت در سایت رسمی تلگرام به آدرس زیر می شوید. اگر قصد دارید مراحل زیر را با موبایل انجام بدهید بهتر است از مرورگر کروم یا سافاری استفاده کنید. مرورگر کروم معمولا به صورت پیشفرض روی گوشی های اندروید نصب می باشد و مرورگر سافاری مخصوص محصولات کمپانی اپل می باشد.


my.telegram.org/deactivate


 در مرحله دوم شما با صفحه زیر مواجه می شوید. در کادر Your Phone Number شماره اکانتی که قصد حذف آن را دارید به همراه کد ۹۸+ و مانند نمونه زیر وارد می کنید. سپس بر روی دکمه Next کلیک کنید.


نمونه شماره: ۹۸۹۱۲۰۰۰۰۰۰۰+


سپس از طرف اکانت رسمی تلگرامی پیامی حاوی رمز ورود برای شما ارسال می شود. در این پیام رمزی وجود دارد که برای احرازهویت و ورود به سایت استفاده می شود. باید دقت کنید که این رمز به حروف کوچک و بزرگ حساس می باشد و باید حروف و اعداد با رعایت کوچک و بزرگی کاراکتر ها در مرحله بعد به کار گرفته شود. در تصویر زیر با خط قرمز قسمت رمز را مشخص کرده ایم.

اگر مراحل بالا درست انجام داده باشید وارد مرحله سوم می شوید. در این مرحله شما باید رمز را همان طور که به آن اشاره شد دقیقا مانند پیامی که برایتان ارسال شده در کادر Confirmation Code وارد کنید و روی دکمه Sign In کلیک کنید. در تصویر زیر مکان کادر و دکمه مشخص شده است.

در مرحله چهارم که با صفحه ای مانند تصویر زیر مواجه می شوید. تلگرام از شما دلیل حذف اکانت را می خواهد. در این مرحله می توانید با خالی گذاشتن کادر طوسی روی دکمه Done کلیک کنید. توجه: در این صفحه تلگرام توضیح داده که حذف اکانت باعث رفع محدودیت های اعمال شده روی اکانت شما نمی شود. به عبارتی دیگر دیلیت اکانت باعث رفع مشکل رییپورت بودن نمی شود.

حذف اکانت تلگرام

بعد از کلیک روی دکمه Done پنجره ای مانند تصویر زیر برای شما باز می شود که با کلیک بر روی Yes, delete my account تایید می کنید که قصد حذف اکانت خود را دارید.

پس از طی مراحل بالا شما با کادر سبز رنگی مانند تصویر زیر در بالای صفحه مواجه می شوید و این نشان می دهد که شما با موفقیت اکانت تلگرام خود را حذف کردید و دیگر عکس، اسم و شماره شما در تلگرام موجود نمی باشد و عبارت Deleted Account به جای اسم شما برای افرادی که قبلا با آن ها چت کردید نمایش داده می شود.


برخی نکاتی که ممکن است برای شما مبهم مانده باشد :

  • دیلیت اکانت تلگرام موجب رفع ریپورت اسپم اکانت شما نخواهید شد.
  • پیام هایی که قبلا برای دوستانتان فرستادید با دیلیت اکانت پاک نمی شوند اما مطابق توضیح بالا اسم، عکس و شماره شما پاک شده و عبارت Deleted Account جایگزین اسم شما می شود.
  • در صورتی که پیام حاوی رمز دیلیت اکانت را ناخواسته دریافت کردید از در اختیار قرار دادن رمز خود به دیگران خودداری کنید.
  • اگر پیاپی و بیشتر از ۳ بار در یک بازه زمانی کوتاه دیلیت اکانت کنید حساب شما دچار جریمه فلود می شود و تا ۳ هفته نمی توانید در تلگرام ثبت نام کنید.

اگر در طی مراحل بالای سوالی برای شما پیش آمد در بخش نظرات پاسخگوی شما هستیم