معرفی اپلیکیشن پخش فیلم با زیرنویس فارسی در ios

چگونه در آیفون، آیپد و آیپاد فیلم با زیرنویس فارسی مشاهده کنیم ؟ در چند سال اخیر شاهد افزایش فروش و استفاده از محصولات کمپانی اپل در ایران هستیم. نیاز های کاربران ایرانی به نسبت سایر کاربران جهان از این محصولات متفاوت است. پخش کننده پیش فرض سیستم عامل ios فقط از فرمت mp4 پشتیبانی می کند و برای مشاهده فیلم ها و سریال هایی که دانلود می کنید نیاز به یک پخش کننده فایل های ویدیویی با قابلیت پخش زیرنویس فارسی دارید. پخش کننده های پولی و رایگان زیادی در اپ استور اپل وجود دارند با سایت چگونه همراه باشید تا با یکی از قدرتمند ترین پخش کننده رایگان فایل های تصویری ios آشنا بشوید.

قبل از شروع معرفی این اپلیکیشن، اپلیکیشن های رایگان و پولی موجود در اپ استور را تست کردیم که در نتیجه با دو تا از با کیفیت ترین پخش کننده های ios آشنا شدیم. پخش کننده های VLC و AVPlayerHD از قدرتنمد ترین پخش کننده های فایل ویدیویی در سیستم عامل ios می باشند. اپلیکیشن AVPlayerHD جز اپلیکیشن های پولی با قیمت ۲٫۹۹ دلار می باشد به همین دلیل در این مطلب اپلیکیشن VLC که اپلیکیشنی رایگان و با امکانات مشابه است را معرفی می کنیم.

پخش فیلم با زیرنویس فارسی در آیفون آیپد و آیپاد

در مرحله اول VLC را در اپ استور سرچ کنید سپس با لمس GET برنامه را دریافت و نصب کنید. برای انتقال فایل های ویدیویی از کامپیوتر به این اپلیکیشن دو راه وجود دارد:

  • در روش اول از طریق iTunes در بخش Apps می توانید با کشیدن و رها کردن فایل های ویدیویی را منتقل کنید.

  • روش دوم از طریق گزینه Sharing via WiFi در اپلیکیشن VLC می باشد. به منظور استفاده از این قابلیت دیوایس ios شما و کامپیوتر شما می بایست به یک شبکه (مودم) متصل باشند. سپس با لمس Sharing via WiFi در زیر این گزینه آدرسی مشابه ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۵ که در تصویر زیر مشاهده می کنید به نمایش در می آید. با وارد کردن این آدرس در مرورگر اینترنت کامپیوتر صفحه ای باز می شود که می توانید با کشیدن و رها کردن فایل های ویدیویی را به برنامه منتقل کنید.

توجه: قبل از انتقال فایل ویدیویی و زیرنویس نام فایل ها را یکی کنید.

در مرحله دوم وارد تنظیمات برنامه بشوید. با اسکرول صفحه به پایین بخش SUBTITLES را مشاهده می کنید.

تنظیمات این بخش را مانند تصویر زیر تغییر دهید. Font را روی Arial و Text Encoding را روی Arabic (Windows-1256) تنظیم کنید.

بعد از انجام مراحل بالا می توانید از صفحه اصلی برنامه فایل های ویدیویی را پخش کنید و از زیرنویس فارسی در آن ها لذت ببرید.

در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن VLC برای شما سوالی پیش آمد در بخش نظرات پاسخگو شما هستیم.