چگونه سوپرگروه تلگرام بسازیم

چگونه سوپرگروه بسازیم ؟ در حال حاضر تلگرام به عنوان پرکاربرترین پیام رسان در کشور ایران می باشد. می توان از سوپرگروه ها به عنوان امکانات کاربردی این پیام رسان نام برد. تلگرام با فراهم کردن امکان ساخت گروه های بزرگ رنگ و بوی جدیدی به گروه های مختلف در شبکه های اجتماعی بخشید. با سایت چگونه در آموزش تصویری ساخت سوپرگروه تلگرام همراه باشد.

در آپدیت جدید تلگرام امکان افزایش تعداد اعضا سوپرگروه ها از ۵ هزار نفر به ۱۰ هزار نفر افزایش یافت. در گروه های تلگرام حداکثر ۲۰۰ نفر می توانند عضو شوند اما با تبدیل گروه به سوپرگروه می توانید این ظرفیت را تا ۱۰ هزار نفر افزایش بدهید. سوپرگروه ها نسبت به گروه ها دارای امکانات بیشتری می باشند. برای مثال در سوپرگروه ها هر فرد می تواند پیام های ارسالی خود در سوپرگروه را برای تمام اعضا گروه پاک کند.

چگونه سوپرگروه بسازیم ؟

در مرحله اول وارد بخش Settings شوید و روی New Group را لمس کنید.

در مرحله دوم از لیست مخاطبین افرادی که می خواهید را انتخاب کنید سپس روی ایکون تیک را لمس کنید. (انتخاب یک مخاطب اجباری می باشد)

در مرحله سوم چگونه سوپرگروه بسازیم در بخش مشخص شده اسم گروه را بنویسید و با لمس دایره مشخص شده می توانید برای گروه عکس انتخاب کنید. سپس روی ایکون تیک را لمس کنید. (انتخاب یک اسم برای گروه اجباری می باشد)

در مرحله چهارم بعد از ساخت گروه روی اسم گروه را لمس کنید تا صفحه مشخصات گروه باز شود. سپس روی علامت ۳ نقطه را لمس کنید تا گزینه های زیر نمایان شود. از گزینه های زیر روی Convert to supergroup را لمس کنید.

در مرحله پنجم توضیحاتی راجب سوپرگروه نمایش داده می شود. روی گزینه Convert to Supergroup را لمس کنید.

  • اعضا جدید می توانند پیام های قبلی گروه را مشاهده کنند.
  • تمام اعضا می توانند پیام های خود را از سوپرگروه پاک کنند.
  • ادمین می تواند پیام های مهم را پین کند.
  • برای سوپرگروه امکان ساخت لینک عموم می باشد.

در مرحله ششم از شما سوال می کند آیا از این کار اطمینان دارید و متذکر می شود امکان برگشت سوپرگروه به گروه نمی باشد. پس از لمس OK گروه شما به سوپرگروه تبدیل می شود.

ساخت سوپرگروه تلگرام در ios

بیشتر مراحل برای برای تلگرام نسخه ios مشابه اندروید می شود فقط در مراحل زیر تفاوت جزئی وجود دارد. سه مراحله اول را مشابه نسخه اندروید انجام دهید.

در مرحله چهارم بعد از باز کردن گروهی که ساختید روی Group را لمس کنید سپس Edit را لمس کنید.

سپس صفحه رو کمی رو به پایین اسکرول کنید و روی گزینه Convert to Supergroup را لمس کنید.
سپس تمام ادامه مراحل را مشابه اندروید انجام دهید.

در صورتی که در رابطه با آموزش ساخت سوپرگروه برای شما سوالی پیش آمد در بخش نظرات پاسخگو شما هستیم.