چگونه ایمیل بسازیم

چگونه ایمیل بسازیم
به این مطلب امتیاز بدهد.

چگونه ایمیل بسازیم ؟ داشتن یک ایمیل در دنیای امروز به یک امر واجب تبدیل شده است. برای خیلی از کارها از جمله ثبت نام در برنامه ها و سایت های مختلف نیاز به یک ایمیل معتبر دارید. در حال حاضر شرکت گوگل از معتبرترین و امن ترین شرکت ها در زمینه ارائه سرویس ایمیل رایگان می باشد. سرویس ایمیل گوگل که جیمیل نام دارد از سال ۲۰۰۴ سرویس دهی رایگان خود را شروع کرده است. با ساخت ایمیل (جیمیل) در گوگل علاوه بر سرویس ایمیل رایگان از سرویس های رایگان دیگری هم بهره مند می شوید که به زودی در مطلبی آن ها را معرفی می کنیم. در ادامه با سایت چگونه همراه باشید تا آموزش ساخت جیمیل را به صورت تصویری مشاهده کنید.

ساخت ایمیل

در مرحله اول ساخت ایمیل (Gmail) وارد بخش مخصوص عضویت در سایت گوگل به آدرس زیر بشوید.


accounts.google.com/SignUp


در مرحله دوم اطلاعات خود را طبق توضیح زیر وارد می کنید.

  • در قسمت Name نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.
  • در قسمت Choose your username نام کاربری خود را وارد نمایید. (تنها استفاده از حرف، عدد و نقطه مجاز است. توجه: نام کاربری بخش اول آدرس ایمیل را تشکیل می دهد)
  • در قسمت Create a password برای اکانت خود کلمه عبور تعیین کنید. (سعی کنید در رمز خود از اعداد، حروف بزرگ و کوچک استفاده کرده و کلمه عبور بیش از ۸ کاراکتر باشد)
  • در قسمت Confirm your password نیز برای اطمینان از صحت کلمه عبور وارد شده در قسمت Create a password است. در این قسمت رمز عبور خود را دوباره وارد کنید.
  • در قسمت Birthday ماه، روز و سال تولد خود را به میلادی وارد کنید.
  • در قسمت Mobile phone شماره موبایل خود را وارد نمایید.
  •  قسمت Your current email address یک قسمت اختیاری می باشد، در صورتی که دارای یک ایمیل دیگر هستید، می توانید آن ایمیل را در این قسمت وارد کنید. (در صورت فراموشی پسورد جیمیل می توانید از این ایمیل برای بازیابی رمز استفاده کنید.)

سپس روی Next Step کلیک کنید.

در مرحله سوم کادری مانند تصویر زیر باز می شود. روی ایکون تیک دوبار کلیک کنید.

در مرحله چهارم که آخرین مرحله ساخت ایمیل است بعد انجام مراحل بالا با پنجره ای مانند تصویر زیر مواجه می شوید. روی I AGREE کلیک کنید.

در صورتی که مراحل بالا را با دقت انجام داده باشید پیام زیر به نمایش در می آید.

تبریک شما موفق به ساخت ایمیل (جیمیل) شدید. با کلیک روی Continue to Gmail می توانید وارد Inbox ایمیل خود بشوید.

در صورتی که در رابطه با ساخت ایمیل برای شما سوالی پیش آمد در بخش نظرات پاسخگو شما هستیم.