چگونه آپدیت اتوماتیک برنامه ها در اندروید را غیرفعال کنیم؟

جلوگیری از دانلود خودکار برنامه ها در اندروید

یکی از تنظیمات پیش فرض در تلفن های هوشمند اندرویدی، به روز رسانی یا آپدیت اتوماتیک برنامه ها است. از آنجایی که به روز رسانی خودکار برنامه ها باعث مصرف حجم اینترنت شده و برخی از کاربران تمایلی به بروز رسانی برخی برنامه ها ندارند، تصمیم گرفتیم تا نحوه غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک برنامه ها در اندروید را طی چند مرحله کوتاه و ساده ، به صورت تصویری شرح دهیم. با چگونه همراه باشید

۱-وارد برنامه Play store شوید.


۲-پس از باز شدن برنامه روی گزینه options که در سمت چپ و بالای صفحه قرار گرفته و به صورت سه خط افقی روی هم است کلیک کنید.


۳-روی گزینه Settings کلیک کنید.


۴-پس از ورود به تنظیمات روی گزینه Auto-update apps کلیک کنید.


۵- گزینه Do not auto-update apps را انتخاب نمایید. حال می توانید از برنامه خارج شوید.

جلوگیری از آپدیت اتوماتیک برنامه ها


نکات

  • با انتخاب گزینه Auto-uptade apps over Wi-Fi only ، به روز رسانی برنامه ها تنها زمانی صورت می گیرد که تلفن همراه شما از طریق وای فای به اینترنت متصل باشد.
  • با انتخاب گزینه Auto-update apps at any time به روز رسانی برنامه ها هم از طریق وای فای و هم از طریق دیتا(اینترنت سیم کارت) انجام خواهد گرفت.
  • در صورت نیاز می توانید هر کدام از گزینه ها را با طی کردن مجدد همین مراحل انتخاب کنید.
  • با غیر فعال کردن دانلود خودکار برنامه ها در اندروید نیاز است که به صورت دستی برای آپدیت برنامه های مورد نظر خود اقدام کنید.

قابلیت دانلود خودکار ورژن جدید نرم افزار ها در اندروید قابلیت بسیار خوبی است اما به علت محدودیت های حجمی کاربران گاهی غیر فعال کردن آن توجیه بیشتری دارد.

در صورتی که در رابطه با غیرفعال کردن آپدیت اتوماتیک برنامه ها برای شما سوالی پیش آمد در بخش نظرات پاسخگو شما هستیم.